Wednesday, 16 August 2017

Wynajem samochodu na Islandii: Porównanie samochodów pod względem cen + Wskazówki dotyczące wynajmu samochodu na Islandii.

Jeśli planujesz wycieczkę samochodem po Islandii, tutejsze wypożyczalnie aut maja do zaoferowania najtańszy i najlepszy sposób na zwiedzanie rozległej wyspy. Przy niedostatecznym transporcie publicznym poza głównymi miastami takimi jak Reykjavik, wynajem samochodu staje się tańszą i najbardziej realna opcja dla turystów. W ten sposób mogą oni w pełni odkrywać wyspę.

Mimo iż początkowo może wydawać się drogo, ten sposób jest znacznie tańszy i mniej uciążliwy niż zakup samochodu lub podróż autobusem. Mając do dyspozycji wiele wypożyczalni samochodów w Islandii, nigdy nie przegapisz najlepszej oferty, dopasowanej do Twojego budżetu.

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

Szeroka gama pojazdów dostępnych do wynajęcia umożliwia również uzyskanie samochodu, który będzie w stanie zabrać Cię praktycznie wszędzie. Będą to samochody typu SUV z napędem na cztery kola i jeepy. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek na temat wybory Islandzkiej wypożyczalni samochodów. Również dowiecie się, które wypożyczalnie na Islandii są najlepsze.

PORÓWNANIE SAMOCHODÓW WEDŁUG CENY
Od 11 lipca do 19 lipca 2017 r. (8 dni)

Opcja A: Nowe modele

CARS ICELAND                      NAJLEPSZA FIRMA 2017 (1 miejsce)
Kia Rio Diesel:                            652€
Dacia Duster 4x4:                       999€
*ceny z pełnym ubezpeiczeniem

HERTZ
Toyota Aygo:                                956€
Toyota Rav4:                               1.903€
REYKJAVÍK AUTO                     NAJLEPSZA FIRMA 2017 (3 miejsce)
Renault Clio:                                539€
Dacia Duster 4x4:                        917€

EUROPCAR
Hyundai i10:                                 962€
Suzuki Grand Vitara 4x4:             1.671€

REYKJAVÍK CARS                    NAJLEPSZA FIRMA 2017 ( 2 miejsce)
Hyundai i10:                                  528€
Suzuki Grand Vitara 4x4:              1.008€ 

AVIS
Hyundai i10:                                  719€
Suzuki Grand Vitara 4x4:              1.206€

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

Opcja B – Stare modele:

CARS REYKJAVÍK                     
Toyota Yaris                                 460€
Toyota Rav4 4x4                          890€

ISLANDIACAR
Hyundai i10:                                  650€
Toyota Rav4 4x4:                         1.143€
KEFLAVIK CARS
Toyota Yaris                                 750€
Toyota Rav4 4x4                          1.323€

ICELAND CAR RENTAL
Hyundai i10:                                871€
Toyota Rav4                               1.658€

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

Wynajem samochodu na Islandii może nie być najtańsze ale ciężko byłoby wam pokonać te odległości autostopem. Nie musi to jednak zniszczyć waszych planów i wyjść poza budżet.

Poniżej znajdziecie siedem sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy przy wynajmie samochodu na Islandii:

Nie kupuj tego: Nie potrzebujesz ubezpieczenia na wypadek kradzieży pojazdu. Według naszego agenta, kradzieże samochodów na Islandii są rzadkie a on rzeczywiście uważa ze nie ma potrzeby zawracania sobie głowy tym dodatkowym ubezpieczeniem. Podobnie wygląda sytuacja z ubezpieczeniem od piachu i pyłu wulkanicznego.

Internet: Najlepsze oferty wypożyczalni na Islandii można znaleźć w internecie. Rezerwując online, znajdziecie lepsza ofertę niż wynajmując bezpośrednio z centrum turystycznego na Islandii. Niektóre firmy internetowe oferują nawet zniżki, jeśli dokonasz rezerwacji online. Możecie wiec sporo zaoszczędzić. Na wyspie znajdziecie wiele firm oferujących samochody na wynajem wiec nie warto się spieszyć i lepiej dobrze przejrzeć wszystkie oferty. Sprawdź dokładnie ceny, pakiety i które firmy oferują zniżki za rezerwacje online. W ten sposób otrzymacie świetna ofertę w dobrej cenie.

Odbiór z lotniska Keflavik: Ponieważ lotnisko znajduje się w odległości około godziny jazdy od Reykajviku, trzeba wydać 15-20 euro w jedna stronę aby dostać się do i z lotniska. Wiec równie dobrze możesz po prostu wypożyczyć auto z lotniska i a koszt za autobus dorzuć do wynajmu.

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

Poznaj swój samochód: Im dłuższy czas wynajmu- tym taniej. Proste!

Petrol Blues: Rozważając wynajem samochodu, musicie także brać pod uwagę koszt paliwa. W Europie benzyna sprzedawana jest w litrze, a nie w galonie dlatego spodziewaj się ceny 5$ za galon.

Wybierz datę wyjazdu mądrze: 1 września w Islandii sygnalizuje początek poza sezonem który potrwa aż do 31 maja. Wynajem samochodu w tym okresie staje się naturalnie tańsze. Przez tańszy mamy na myśli 35 EUR za dzień vs. 85 EUR za dzień – to ogromna różnica w cenie!

Rozważ swój budżet: Poszukaj firmy wynajmującej samochody, która mieści się w waszym budżecie. Pamiętaj, ze nie musisz wydawać fortuny na wynajem dlatego spróbujcie wynająć samochód, który pozwoli wam zaoszczędzić trochę pieniędzy na podróż.

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

JAZDA W ISLANDII

Warunki jazdy na Islandii są pod wieloma względami nietypowe i często zupełnie niepodobne do przyzwyczajeń zagranicznych kierowców. Dlatego bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się jak prowadzić w tym kraju. Wiemy ze krajobrazy są piękne i łatwo odciągają uwagę od prowadzenia pojazdu. Aby jednak bezpiecznie dotrzeć do celu, radzimy skupić się na drodze.

- Ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym wynosi zwykle 50km/h.
- Ograniczenie prędkości na autostradach zwykle wynosi 60km/h a w obszarach zabudowanych to zwykle 30km/h.
- Główna zasada na obszarach wiejskich jest to, ze drogi szutrowe maja ograniczenie prędkości do 80km/h a drogi utwardzone 90km.h. 
- Znaki drogowe  wskazują czy obowiązuje inne ograniczenie prędkości. 

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

PROWADZENIE POJAZDU PO DROGACH F

Jazda po islandzkich wyżynach jest zupełnie inna od jazdy po nizinach. Warunki pogodowe mogą się szybko zmieniać. Dlatego drogi mogą być czasami zamknięte a rzeki mogą być zbyt duże by je przekroczyć. Przed rozpoczęciem podroży powinniście uzyskać informacje na temat okolicy a także przedstawić swój plan komuś kto w każdej chwili może sprawdzić czy wszystko idzie z godnie z planem.

Tutaj znajdziesz informacje jak zaplanować podróż:

1.     Zacznijcie od sprawdzania czy obszar który zamierzacie odwiedzić jest otwarty
2.     Zdobądźcie jak najwięcej informacji o okolicy
3.     Centra informacyjne, strażnicy mogą pomoc wam uzyskać potrzebne informacje
4.     Upewnijcie się ze macie potrzebna wiedze przed wyjazdem na wyżyny
5.     Radzimy wynająć samochód z napędem na cztery kola6.

 Jeśli nie jesteście pewni czy dacie rade przejechać przez dana rzekę, lepiej ja ominąć lub poczekać na następny samochód.


Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

NIELEGALNE ZBACZANIE Z DROGI

Biorąc pod uwagę fakt, że kraj leży tuz pod kołem podbiegunowym wraz z faktem ze sezon wegetacyjny jest krótki, oczywiste jest, ze odzyskanie środowiska może zając wiele lat, dziesięcioleci a nawet stuleci. Wielu ludzi nie zdaje sobie prawy z tego, ze przez poruszanie się po mchu wyrządza mu szkody które mogą trwać co najmniej dekadę lub setki alt aby je zregenerować.
Podczas podroży do Islandii należy wykazać się najwyższym szacunkiem dla środowiska naturalnego. Dobrze jest pamiętać aby nie robić niczego poza zdjęciami i nie zostawiać po sobie niczego poza śladami stóp.

- Sprawdź mapę drogowa i zobacz gdzie są drogi i szlaki
- Znajdź informacje o odpowiednich trasach w ośrodkach zwiedzania oraz od strażników lub personelu
- Znajdź informacje o zamknięciu drogach górskich a także inne powiązane z tym informacje.

Podczas podroży na Islandie szybko zobaczycie ze w wielu miejscach potworzone są dodatkowe ścieżki przez innych turystów. Często są one zamykane tylko rzędem małych kamieni. Nie daj się złapać w pułapkę i nie podążaj tymi śladami. Radzimy objechanie niewielka odległość bądź wybranie innej drogi jeśli nie możecie dalej jechać samochodem. To jedyne słuszne rozwiązanie. Poza tym, możesz łatwo oczekiwać kary grzywny lub pozbawienia wolności za to przestępstwo.

Wszyscy powinniśmy dawać dobry przykład. Wspólnie ponosimy odpowiedzialność za zapewnienie aby każdy miał szanse cieszyć się nienaruszonym środowiskiem naturalnym przez wiele lat.

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

PRZEJEZDZANIE PRZEZ RZEKI

Jedno jest pewne, gdy wybieracie się na wędrówkę po Islandii, prędzej czy później natkniecie się na strumień lub rzekę. Zwykle są to małe strumyki, z których można uzyskać świeży napój. Z drugiej strony mogą to być duże rzeki i trzeba przez nie przebrnąć. W takim wypadku należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

- Obojętność rzeki jest mniejsza w ciągu dnia wiec zorganizowanie wycieczek pieszych nie jest złym pomysłem.
- Należy pamiętać, ze miejsca dobre do przejechania jeepem, niekoniecznie nadają się do przechodzenia pieszo.
- Obserwujcie meandry w rzece, gdzie są luz żwiry i piasek a prąd spada wrąc z rozszerzeniem się rzeki.
- Meandry są zwykle najlepsza lokalizacja dla przepłynięcia rzeki. Może ona być tam szersza.
- Najlepiej jest przedzierać się przez rzekę w dwie lub trzy osoby powalczone ramionami.
- Zapnijcie wszystkie paski przy plecakach i upewnijcie się, ze nic nie jest ciasno związane co może komplikować sytuacje gdy jedno z was upadnie.
- Najlepiej mieć specjalne buty do brodzenia, ponieważ nie jest rozsądnie przekraczać rzek boso- może to zwiększyć prawdopodobieństwo upadku lub skaleczenia. Przed odejściem, mądrze jest zdecydować się na miejsce w dole rzeki, dokąd wszyscy się udadzą w razie upadku.
- Jeśli jedno z was upadnie, najlepiej jest przeturlać się na plecy, wyprostuj nogi i w takiej pozycji postaraj się przesunąć do miejsca wcześniej ustalonego.

Planując swoja wycieczkę, uzyskaj informacje o rzekach o ile można przejść pieszo, a następnie o której godzinie jest najpłytsza. Nigdy nie przekraczaj rzeki chyba ze jesteś w 100% pewny jak to zrobić bezpiecznie.

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

PRZYDATNE WSKAZOWKI DOTYCZACE JAZDY POJAZDEM Z NAPEDEM NA 4 KOŁA

Jeśli planujecie odwiedzić różne zakątki Islandii również te w głąb kraju, powinniście wybrać samochód z napędem na cztery koła. Na pewno będziecie jeździć po żwirowych drogach. Jeśli wyruszycie na ubita ścieżkę, i tak prędzej czy później natraficie na drogę F, po których można poruszać się jedynie samochodem 4x4.

Żwirowe drogi Islandii

Wszystkie główne drogi na Islandii są asfaltowe. Należy jednak pamiętać ze na 13 000km dróg ogółem na Islandii, tylko około 5 000 jest asfaltowe.

Wiek szos dróg szutrowych nie jest trudna do jazdy lub tez niebezpiecznych. Trzeba jedynie zachować ostrożność podczas jazdy i pamiętać o odpowiedniej prędkości. Drogi te są często wąskie i kręte. Prawdopodobnie spotkasz tez tam owce i islandzkie konie na które również trzeba uważać.

Wynajem samochodu na Islandii - Wynajem Aut Islandia

Lista najpopularniejszych dróg F

Oto lista najpopularniejszych dróg F na Islandii i średni czas otwarcia:

F-Road            Name Śr.                                                       Data otwarcia
F206                Lakagígar,                                                     12 czerwca
F208                Fjallabaksleið nyrðri
                        (Landmannalaugar i Eldgjá)                         12 czerwca
F225                Landmannaleið, Landmannalaugar,              15 czerwca
F35                  Kjölur (Hveravellir)                                      11 czerwca
F26                  Sprengisandur                                               27 czerwca
F88                  Askja                                                             20 czerwca
F902                Kverkfjöll                                                      19 czerwca
F52                  Uxahryggir                                                     5 czerwca
F550                Kaldidalur                                                     13 czerwca


Jazda w śniegu i trudne warunki pogodowe

Upewnij się, że jedziesz zawsze zgodnie z warunkami drogowymi i pogodowymi. Jeśli jest śnieg, a drogi są śliskie, pamiętaj, aby jechać wolno i jechać bezpiecznie. Jeśli jedziesz poza obszar zaludniony, upewnij się, że znasz warunki panujące na drodze. Powinieneś również sprawdzić prognozę pogody.

Sprawdź warunki na drodze w Islandii tutaj:

Sprawdź prognozę pogody tutaj:

Carpooling w Islandii:

Mapa Islandii:

No comments:

Post a Comment